Club Metro

Vinnare i tidigare Club Metro-tävlingar

Utvald testgrupp för Valkee ljuslurar
Madeleine Palmgren, Ann Ljungblom, Anneli Barrud, Ulrika Berts och Lovisa Billhammar


 

Vinnare av 2 flygiljetter till Wien med Austrian Airlines
Annie Formount





Vinnare av biljetter till galapremiären av TURBO
1 PRIS: Susanne Vikström.
2-5 PRIS: Charlotte Olsen, Magnus Hammarberg, Emerson Araya.





Vinnare av VIP-paket till Taste of Stockholm
Annika Ek, Peter Bouvin, Christina Sjöberg Gunn, Janica Åkerbäck, Malin Sundin.



Vinnare av en resa för 4 personer med DB Autozug
Isabell Olsson



Vinnare av VIP-paket till Childhood-dagen
Eva Johansson, Nadja Rutström.



Vinnare av biljetter till Eurovision Song Contest
Ljuba Kedza, Maria Anderberg, Stina Johnsson, Susanne Hansson, Philippe Bron, Natalie Arné, Kristina Emilsson, Vera Kratanova, Jeanette Persson, Christian Selander, Johan Nilsson, Paula Suikkonen, Anna Andren, Catharina Jönsson, Anna Hedsund, Linda Shala, Nathalie, Maria Henriksson, Danijel Neslanovic, Charlotte Sjöstedt, Anna Aalvik, Patrik Palmér, Ylva Viberg, Nicole Grip, Håkan Liljeberg, Allis Larsson, Andre Sumner, Fadi Marjosef, Vanja Gardovic, Lena Blom, Carl Lindskog, Inger Andersson, Nadja Bengtsson, Martin Arvebo, Annika Andersson, Malin Sjölin, Linda Hansson, Erica Tjörnestam, Philippa Hultkvist, Monica Bogati, Elin Persson, Johan Kragner
 


Vinnare av biljetter till Jeff Dunham
Pernilla Hedmo, Lasse Grundberg, Jessica Lillhannus, Helene Liberth, Dick Åström, Lise-Lotte Westin, Patrik Rosenson, Anneli Stillbäck, Ulrica Nordström, Marit Minou.


 

Vinnare av en kryssning med Finest
Ingela Dawit


 

Vinnare av biljetter till The Host
Huda Aban, Maria Björnerud, Linnéa Cavallin, Maya Figueroa Nannskog, Sanne Bornesten, Alexandra Andersson, Menatalia Ashraf, Pauline Lidberg, Jackeline Pålsson, Amanda Lantz, Sara Pettersson, Menelle Larbi, Malin Hellman, Linda Eriksson, Caroline Quach, Ramona Bahta, Camilla Odell, Annelie Johansson, Ronny Wikh, Salma Kashmiri, Kenny Thonander, Tasmin Raoof, Camilla Vallejos, Shahad Tarik Hamad, Linnéa Vajda, Jassey Hedbys, Hassan Gnable, Rosita Larsson, Melai Lehkamo, Silvio Munoz Zuniga.



 

Vinnare av en resa till Berlin
Stefan Fagrell



 

Vinnare av biljetter till Louis C.K.
Liia Carlsson, Ylva Vendel, Bachir Gaouar




Vinnare av biljetter till genrepet av Rock Of Ages!

Roberto Bianchi, Tony Österström, Helke Kapp, Pawel Basiak, Josefin Johansson, Ewa Norberg, Carina Dubois, Anders Lagerström, Susanne Jarl, Jenny Aho, Marie Hartman, Anna-Karin Hacksell, Elisabeth Alvåg, Gunilla Alexis, Christina Wiberg, Mimmi Cataldo, Elisabet Hammare, Ingela Görhed, Ann Christin Linevik, Hanna Richloow.





Vinnare i tävlingen med T72T!

Vinnaren av en resa till Italien: Fredrik Bengtsson
Vinnaren av en resa till Turkiet: Daniil Proca





Vinnare av biljetter till Svansjön!

Marie Hartman, Marie Wall, Enel Lundbladh, Andreas Zeider, Jessica Jakobsson, Anna Johansson, Linn Carlsson, Jose Suazo, Anna-Karin Ljusberg, Emelie Andersson, Ian Glassbrook, Katia Häkkinen, Krystyna Hedberg, Ekaterina Kapustina, Ingalill Plahn, Katarina Lif, Fivi Holmgren, Emma Petersson, Pål Stålnacke, Katrin Eisen, Cecilia Lindgren, Dan Stegeby, Gabriella Donaldson, Gerd Hedberg, Melanie Haider, Lillemor Norman.


                                                                                   
 

Vinnare av entré- och lunchbiljetter till Body Worlds!
Siv Larsson, Sirpa Erkers, Heidi Saari, Agneta Lönn, Tom Lindström.


 
 

Vinnare i vår Tropical Islands-tävling!
Mikael Mastborn


 
 

Vinnare av julresor till Tyskland!

1 PRIS: Stefan Hansson.
2-4 PRIS: Emelie Birgersson, Lars Börjesson, Linnea Johansson.



 

Vinnare av biljetter till Djungelboken Kids i Malmö!

Jenny Bothén, Johanna Karlsson, Elin Andersson, Amanda Hedberg, Nena Milovanovic, Roland Löfgren, Malin Björklund, Margaretha Dahlqvist, Karina Hermansson.



 

Vinnare av SPA-resor till Tyskland!

1 PRIS: Pauline Lidberg
2-5 PRIS: Bo Andersson, Madelene Gustavson, Marie-Louise Bergdal, Bengt Björkman


 
 

Vinnare i vår 2 dagar i New York-tävling!

1-10 PRIS: 2 biobiljetter till 2 dagar i New York+ DVD 2 dagar i Paris.
Vinnare: Peter Ahlsén, Christian Nilsson, Christer Nilsson, Madeleine Jansson, Natalia Wcislo, Jessica Hattenhauer, Sofia Torbjörnsdotter, Erik Laitila, Hannele Ennab, Margaretha Rosén.

11-30 PRIS: 2 biobiljetter till 2 dagar i New York
Vinnare: Anita Rosén, Anna Lind, Ann Mari Dybeck, Sophie Söderman, Taktom Hatami, Kristina Ahringberg, Camilla Bergman, Tomas Henriksson, Bo i Malmö, Mia Appelblom, Carina Cedergren, Sara Jange, Åsa Borgström, Anette Wettergren, Christin Fritz, Carina Bergsten, Olov Carnefjord, Ulrik Nyden, Pernilla Malmberg, Anna Stensdotter



 

Vinnare i vår Casall-tävling!

1 PRIS: En roddmaskin R300 från Casall
Vinnare: Anna Schönning.
2 PRIS: Casall gymboll + matta
Vinnare: Carina Kvarnerup, Linda Redinius, Ewa Johansson, Emelie Lundh.

 

 

Vinnare av en middag på Operans tak!
Stefan Göransson




Vinnare i vår Öresundsfestival-tävling!

PRISER: 1 frikort för 2 personer till alla After Work-konserter på Palladium mellan8-12 oktober i MALMÖ. 2 fribiljetter till konserten med det fantastiska gästspelet BBC Singers måndag 8 oktober i KRISTIANSTAD. 2 fribiljetter till konserten med det fantastiska gästspelet BBC Singers måndag 10 oktober i HELSINGBORG.

25 vinnare har vunnit något av ovanstående priser: Niklas Hermansson, Fredrik Jeppson, Ann Charlotte Darfelt, Örjan Lissvik, Anders Eskilsson, Adrijana Tot, Pye Johnsson, Ernes Sporta, Julia Lundin, Rikard Persson, Anders Söderberg, Jan Johansson, Pär Nilsson, Tony Durand, Mija Ivarsson, Jeanette Persson, Ann Christine Bengtsson, Kenneth Persson, Berith Werme Uthby, Gertrud Bengtsson, Kajsa Persson, Anders Westerlund, Samuel Brock, Majvi Persson, Mats Jonsson

                                                         




Vinnare i vår Peugeot-tävling!

PRIS: En cykel från Peugeot + en startplats i cykelloppet Sthlm Bike. Vinnare: Helge Artell



 

Vinnare i vår Förälskad i Rom-tävling!

1 PRIS: Weekend i Rom (flyg med Air Berlin, 2 nätter på 4-stjärnigt hotell + middag för 2 + 2 biobiljetter). Vinnare: Ingemar Carlsson

2-10 PRIS:
2st biobiljetter till FÖRÄLSKAD I ROM.
Vinnare: Carina Berglund, Marie Wikner Jonsson, Catrin Karlsson, Johanna Knutstedt, Pia Berglund, Mayvor Ylitalo, Sakinah Abdalla, Isabell Sjökvist Ottsjö, Ewa Thiellström



Vinnare i vår Gainesville-tävling!

1-6 PRIS: 2 biljetter till Gainesville Stockholm den 17 augusti (värde 495 kr/styck).

Vinnare: Emil Svallingson, Dick Åström, Gerd Lundberg, Maria Eriksson, Sara Crutebo, Karolina Olofsson



 

Vinnare i vår Costa Brava-tävling!

1-2 PRIS: Flyg T/R Västerås – Girona, hotell, transfer, guidad rundtur i Lloret de Mar för dig och 4 vänner.

Vinnare: Gun Brockman, Kerstin Helm



 

Vinnare i vår Ice Age-tävling!

1 PRIS: 4 flygbiljetter (värde upp till 20.000 kr) från KLM + 4 biobiljetter till filmen + 2 st ICE AGE-presentkit
2-3 PRIS: 4 biobiljetter till filmen + 2 ICE AGE-presentkit
4-15 PRIS: 2 st biobiljetter till ICE AGE 4:Jorden skakar loss

Vinnare: Mariela Mendez, Hannah Greppe, Theresa Harrison



 

Vinnare i vår Parts of Sweden-tävling!

1 PRIS: Presentkort på IKEA 3000 kr + presentkort på Parts of Sweden 500 kr
2 PRIS: Presentkort på IKEA 1500 kr + presentkort på Parts of Sweden 500 kr
3 PRIS: Presentkort på IKEA 500 kr + presentkort på Parts of Sweden 500 kr

Vinnare: Christina Lembke, Madeleine Lundborg och Jennifer McDonald


 

Vinnare i vår NKOTBSB-tävling!
Sarah Lindskoug och Jasminka Haedde


 

Vinnare i vår Gröna Lund-tävling!

1-2 PRIS: 4 biljetter till Gröna Lunds premiär den 28 april!
Vinnare: Helen Eriksson och Rizan Redar.




Vinnare i vår Dirty Dancing-tävling!

1-10 PRIS: 2 biljetter till musikalen Dirty Dancing!
Vinnare:
Linda Sjöström, Jeantte Glad, Frank Petersson, Helena Sundstedt, Angela Lind, Helena Bergman, Robert Eklind, Jenny Jonsson, Laila Kilumanga, Marie Sjölin.


 

Vinnare i vår Casall-tävling!

1 PRIS: Casall roddmaskin R300
Vinnare: Annica Holm

2-5 PRIS: Casall gymboll och matta
Vinnare: Tiny Håkansson, Nisa Sabbagh Akcan, Marlena Fagberg, Monica Flood.




Vinnare i vår Järnlady-tävling!

1 PRIS: 2 biljetter till galapremiären av Järnladyn + övernattning på Scandic Grand Central i Stockholm.
Vinnare: Ann Ekqvist

2 PRIS: 2 biobiljetter till Järnladyn + soundtrack till filmen.
Vinnare: Loredana Cerrato, Bobo Wieland, Kristina Persson, Birgitta Hellberg.




Vinnare i vår Live it-tävling!

1 PRIS: Presentkort på Live it för 2000kr
Vinnare: Patrik Nilsson

2 PRIS: Presentkort på Live it för 1000kr
VInnare: Thomas Berlin




Vinnare i vår Nintendo Wii-tävling!

1-3 PRIS: Wii + 3 spel

Vinnare: Pekka Perkiö, Angelica Wennström och Jan Bromé




Vinnare i vår The Skin I Live In -tävling!

1 PRIS Stockholm: Middag för 2 pers på Restaurang Andalucia + biobiljetter
Vinnare: Sadaf Khodayan

1 PRIS Göteborg: Middag för 2 pers på Restaurang Ett + biobiljetter
Vinnare: Hanna Lidén

1 PRIS Malmö: Middag för 2 pers på Restaurang La Roche + biobiljetter
Vinnare: Amanda Milenkovic


 

Vinnare i vår Rügen-tävling!

1 PRIS: Resa för 2 pers + bil Trelleborg-Sassnitz samt 2 övernattningar i dubbelrum på 5-stjärniga spahotellet Rugard Strandhotel

Vinnare:
Alexia Scarsén


 

Vinnare i vår MTV-tävling!

PRIS: Resa och boende för 2 personer samt 2 biljetter till 2011 MTV EMA-galan i Belfast.

Vinnare:
Malgorzata Machaczka




Vinnare i vår Paris-tävling!

1 PRIS: Romantisk weekend till Paris! (flyg, boende, turistpass mm) + 4 biobiljetter till filmen MIDNATT I PARIS.

Vinnare:
Emma Sundberg
 

2-25 PRIS: 2st biobiljetter till filmen MIDNATT I PARIS.

Vinnare:
Jessica Lasarev
Sara Persson Rolfsson
Annelie Ydemar
Alfonso Befriner Barria
Ida Nyström
Pia Landegren
Vlado Dopudja
Göran Lundh
Karin Grenefalk
Britt Marie Andersson
Katarina Garinder
Anna Stensdotter
Ann-Kristine Nideborn
Christina Lembke
Glenn Palmqvist
Jenny Warging
Berit Jakobsson-Thor
Jörgen Bergström
Cecilia Danielsen
Ylva Sjögren
Åsa Pettersson
Rikard Persson

Vinnare i vår Nivea-tävling!

1-100 PRIS: Ett sommarpaket med Bodylotion, deo, duschkräm, dagkräm och lipcare. (Dessa är anpassade för både män och kvinnor.)

Irene Larsson
Hulkar Razm
Heidi Eliasson
Hajdi Novak
Linn Brewer
Maja Warthel
Malin Flink
Jennifer Skytén
Lee Björk
Terese Larsson
Ann Bremberg
Ronja Mattsson
Carina Ähdel Franzén
Elin Engholm
Sara Åkesson
Malin Rasmusson
Linda Wester
Simona De Giorgio
Samrawit Godana
Anna Maria Stipic
Susanne Edqvist
Minna Turtiainen
Hanna Norin
Madelene Dahlström
Elin Bäcklund
Sharon Jumanah
Nathalia Millet
Ida Lindeberg
Louise Tibblin
Amanda Kadhil
Johanna Axelsson
Jonna Nielsen
Alexandra Thurin
Kristin Pedersen
Eleonor Pardue
Lina Olofsson
Fredrica Charlwood
Louise Appel
Sarah Qvarsebo
Karin Andersson
Reicell Barnett
Emma Dahlquist
Tove Andersson
Haddy Jatta
Paulina Tengvall
Nathalie Parra
Clara Albinsson
Ulrika Karlsson
Liv Isabelle Söderberg Strandberg
Liselott Barrefelt

____________________________________________________________________

Vinnare i vår Roskilde tävling:

1 PRIS:
- Ett lyxtält, för 2, inrett med textiler från H&M HOME på en unik campingplats bara 350 m från Orangea scenen.
- Resa t/r till Roskilde för 2 personer
- Två armband till alla scener på festivalplatsen
- Två armband till H&M Reboot Camp med tillgång till rena toaletter och duschmöjligheter
- Frukost för 2 från torsdag – söndag
- Tillgång till Style Lounge
- Tillgång till bar och restaurang med H&M-priser
- Ekologiskt tvätteri

Vinnare:

Jill Wellholm

____________________________________________________________________

Vinnare i vår Lady Gaga tävling:

1-20 pris: Albumet Born This Way - Special Edition!

Kristina Werin
Louise Tibblin
jose suazo
Fredrik Bengtsson
Lilja Stenbacka
David Karlsson
Adam Narcyz
Mikael Gustafsson
åsa Holmkvist
Kent Carlsson
Ann Siggelin
Irene Andersson
Delcha Omari
Peter Borg
Hans Olsson
Piroska Kardos
Susanne Olsson
Alexander ferm
Emma Nilsmark
rikard engdahl

____________________________________________________________________

Vinnare i vår "The Way Back" tävling:

1-4 pris: 1 st GO LIVE 1000 bilnavigeringssystem + 2 biobiljetter till ”The Way Back”.Värde 3.200:-

Vinnare:
Helena Keltvik
Lina Martin
Mario Banares
Joakim Ekström

5-10 pris: 2 st biobiljetter till ”The Way Back”. Värde 220:-

Vinnare:
Dilek Tumayer
Alf Öst
Juha Raita
Pak Yue Wu
Sven Nordahl
Robert Holik

____________________________________________________________________

Vinnare i vår Dublin tävling:

1 pris: En resa för 2 till Dublin. Flyg och 4-stjärnigt hotell i 2 nätter, inkl frukost ingår.

Vinnare: Sarah Qvarsebo

____________________________________________________________________

Vinnare Åsa-Nisse tävling!

1-25:de pris:
2 st biobiljetter till filmen!

Annamaria Lindholm, Huddinge
Robert Holik, Malmö
Jesper Ringblom, Stenungsund
Sandra Winkler, Uppsala
Karin Alsensjö, Malmö
Monika Wemrell, Ystad
Lina Åkerberg, Svedala
Lina Martin, Stockholm
Patrik Nilsson, Södertälje
Ann-Kristine Nideborn, Stockholm
Izabella Lönn, Göteborg
Philip Thunborg, Kärna
Annika Mellert, Göteborg
Fredrik Bengtsson, Göteborg
Nihat Kalkan, Saltsjöbaden
Tina Persson, Tullinge
Katarina Hvittfeldt, Karlstad
Anders Hallgren, Täby
Anders Bjurhammer, Norrtälje
Miguel Calvo, Stockholm
Fredrik Johansson, Kista
Anna Lena Boberg, Stockholm
Vanessa Alfaro, Tumba
Karina Öbrink, Västerås
Anton Sävström, Billesholm

____________________________________________________________________

Vinnare av Exklusiv middag på Primewinebar!

1a pris:
Vinnaren får ett laddat presentkort, värde 2000:-, till Primewinebar på Östermalmstorg där menyn består utav högklassig italiensk mat.

Maria Hassel, Stockholm
Med motiveringen: Jag skulle ta med min blivande man, för att fira att vi gifter oss den 29 januari! Vår första dejt var på en italiensk restaurang, så vad skulle vara bättre än en exklusiv middag på Primewinebar?!

____________________________________________________________________

Vinnare av Shrek på DVD!

1-15:de pris:
Shrek på DVD!

Ylva Haglund, Skövde

Pauline Edwardsson, Sundbyberg
Malin Karlsson, Malmö
Johan Örneström, Simrishamn
Jessica Lillhannus, Nynäshamn
Rikard Persson, Kristianstad
Katherine Ackman, Lidingö
Roberto Bianchi, Enskede
Margit Pirinen, Saltsjö-boo
Elisabeth Lyhre, Uppsala
Helena Stenbeck, Järfälla
Ida Arvidsson, Lidköping
Helen Alm, Göteborg
Magnus Andersson, Karlskrona
Karin Henrikz, Lund



____________________________________________________________________

Vinnare i Eclipse tävlingen!

1:a pris:
3 DVD:er (Twilight, New Moon och Eclipse), tygkasse, T-shirt, soundtrack, smink-kit från Twilight Beauty.

Frida Lidvall, Höllviken

2–3:e pris: DVD (Eclipse), tygkasse, T-shirt, soundtrack, smink-kit från Twilight Beauty.

Emelie Blomberg, Järfälla
Henrik Håkansson, Malmö

4–5e pris:
DVD (Eclipse), tygkasse, T-shirt, soundtrack.

Emelie Liffner-Nilsson, Linköping
Mikaela Larson Fyck, Hägersten



6–10e pris: DVD (Eclipse), tygkasse.

Sandra Karlsson, Enköping
Sara Malky, Trollhättan
Danny Svensson, Höör
Linn Jansson, Solna
Shehed Allafta, Arlöv
____________________________________________________________________

Vinnare av Gumball 3000 Tävlingen

1a pris:
- Resa T/R till London
- Övernattning på hotell i närheten av starten
- Gumball 3000 fest - Mingel med alla deltagare och världskändisar.
- Gumball 3000 kläder
- Se starten av Gumball 3000 år 2011.


Eric Kindell, Solna
med motiveringen:
För att det innehåller allt som livet borde innehålla mera av!Feta bilar,Grymma fester och roligt folk.Detta är troligtvis så nära Gumball jag kan komma. Närmast hittills var när jag stod och frös utanför Café opera under gumball festen iår :-)
____________________________________________________________________

Vinnare av Draktränaren på DVD

1-10:de pris:
Draktränaren på DVD!

Magnus Löfvander, Göteborg
Åsa Holmkvist, Luleå'
Mika Matero, Trollhättan
Ann-Louise Evre, Stockholm
Moa Theander, Sundsvall
Marika Dahl, Trelleborg
Stefan Axelsson, Huskvarna
Sandra Hjalmarsson, Norrköping
Jacqueline Chen, Floda
Amelie Hansson, Malmö

____________________________________________________________________

Vinnare av Biljetter till MTV-galan i Madrid

1a pris:
Du och en vän vinner en resa till Madrid för att gå på omtalade MTV EMA 2010!

Catalina Ramirez, Farsta
med motiveringen: Jag skulle bli lyckligast om jag fick uppleva den största musikupplevelsen som finns. Vill njuta av musiken, alla stjärnor, alla kläder och för en kväll känna mig som en STAR och njuta av min dröm genom att vara i den drömvärld MTV har skapat.

____________________________________________________________________

Vinnare av Från GARNIER och helkväll på ROSA BANDET-GALAN!

1a pris:
Du och en vän/släkting/själsfrände har nu chans att vinna ett oförglömligt kväll med Club Metro där ni bl a stylas av Garnier!

Crister Nystrand, Katrineholm
med motiveringen: Jag skulle vilja ge bort denna häftiga upplevelse till min fru och hennes syster som alltid ställer upp. De är värda att ta hand om sig själva, utan barn, tvättmaskin och krävande män.


____________________________________________________________________

Vinnare av IronMan 2 på DVD

1-10:de pris:
IronMan 2 på DVD!

Desiree Falen, Vallentuna
Jesper Ringblom, Stenungsund
Hampus Johansson, Jönköping
Urban Holmström, Stockholm
Malin Hedlund, Vagnhärad
Ylva Haglund, Skövde
Jonathan Lundsjö, Bro
Marika Dahl, Norsborg
Mattias Axelsson, Malmö
Veronica Eberger, Umeå

____________________________________________________________________