ANNONS
ANNONS
Logo

FÖRKLARAR FÖRÄNDRINGEN

Hela programmet för Way Out West

Metro · 12 Aug 2010
Uppdaterad 11 Feb 2011

Foto: Scanpix


klar

Artikellänk är kopierad

Torsdag den 12 augusti21:00 Steget - Annedalskyrkan 21:00 irK + Trickykid - Röda Sten 21:30 Anna Ihlis - Jazzhuset 22:00 Junip - Park Lane 22:00 Villagers - Annedalskyrkan 22:00Harlem - Sticky Fingers 22:00 Graveyard - Henriksberg 22:00 Rambling Nicholas Heron - Pustervik 22:00 Ras G & The Afrikan Space Program - Röda Sten 22:00 Nettle - Världskulturmuséet 22:30 Ikons - Jazzhuset 23:00 Tinie Tempah - Världskulturmuséet 23:00 Field Music - Parken 23:00 Division Of Laura Lee - Henriksberg 23:00 Quest - Röda Sten 23:00 Slow Club - Pustervik 23:15 The Tallest Man on Earth - Annedalskyrkan 23:15 Caribou - Park Lane 23:15 Sleepy Sun - Sticky Fingers 23:30 The Early Days - Jazzhuset 23:30 Felix Da Housecat - Port Du Soleil 00:15 Bear In Heaven - Parken 00:15 The Low Anthem - Pustervik 00:30 jj - Världskulturmuséet 00:30 Silkie - Röda Sten 00:30 Almedal - Jazzhuset 01:30 Laidback Luke - Port Du Soleil 

Fredag den 13 augusti13:30 Imperial State Electric - Linné13:45 Jens Lekman - Flamingo14:45 Rango - Azalea15:00 Panda Bear - Linné15:30 Paul Weller - Flamingo16:30 Beach House - Linné16:30 Wu-Tang Clan - Azalea17:30The Soundtrack of Our Lives med Göteborgs Symfoniker + hemliga gäster - Flamingo18:00 Local Natives - Linné18:50 The National - Azalea19:30 Karlsson & Winnberg (Miike Snow) DJ-set - Linné20:10 Iggy & The Stooges - Flamingo21:15 Jónsi - Linné21:20 LCD Soundsystem - Azalea22:30 M.I.A - Flamingo23:00 The xx - Linné23:00 Kali - Röda Sten klubbspelning23:30 Glasvegas DJ-set - Park Lane klubbspelning23:30 Ulrik Munther (Metro On Stage) - Parken klubbspelning23:45 Spiders - Henriksberg klubbspelning00:01 DJ Bacid - Röda Sten klubbspelning00:15 Fulmakten7 - Jazzhuset klubbspelning00:15 Surfer Blood Pustervik - klubbspelning00:15 Mary N’diaye (Metro On Stage) - Parken klubbspelning00:30 Fool's Gold Park - Lane klubbspelning00:30 Basia Bulat Annedalskyrkan - klubbspelning00:30 Radio Slave Port Du Soleil - klubbspelning00:30 Me And My Army - Sticky Fingers klubbspelning00:30 CIAfrica - Världskulturmuséet klubbspelning00:30 Ludwig Bell - Henriksberg klubbspelning00:45 Vit Päls - Parken klubbspelning01:00 Jon Dasilva - Röda Sten klubbspelning01:00 Kasban - Jazzhuset klubbspelning01:15 Daniel Gilbert - Henriksberg klubbspelning01:30 Rye Rye - Världskulturmuséet klubbspelning01:30 Wild Nothing - Pustervik klubbspelning01:30 Den Svenska Björnstammen (Metro On Stage) - Parken klubbspelning01:45 Taken By Trees - Annedalskyrkan klubbspelning01:45 Cymbals Eat Guitars - Sticky Fingers klubbspelning01:45 Sleigh Bells - Park Lane klubbspelning01:45 The Isolation - Jazzhuset klubbspelning02:00 Teddybears DJ-set - Port Du Soleil klubbspelning02:00 Andreas Söderlund - Parken klubbspelning02:30 ceo - Världskulturmuséet klubbspelning03:00 DJ/RUPTURE - Park Lane klubbspelning03:00 Karlsson & Winnberg (Miike Snow) DJ set - Port Du Soleil klubbspelning  

Lördag den 13 augusti

13:30 The Drums - Linné13:50 Shout Out Louds - Flamingo14:50 Mumford & Sons - Azalea15:00 Girls - Linné15:45 Anna Ternheim - Flamingo16:30 The Radio Dept. - Linné16:45 Reflection Eternal feat. Talib Kweli & Hi-Tek - Azalea17:45 Pavement - Flamingo18:00 Anna von Hausswolf - Linné18:45 Konono N°1 - Azalea19:30 Marina and The Diamonds - Linné19:55 Håkan Hellström - Flamingo21:15 Broken Bells - Linné21:20 Lykke Li - Azalea22:30 The Chemical Brothers - Flamingo23:00 La Roux - Linné23:00 VästKust Rockerz & Killa Clowns - Röda Sten klubbspelning00:01 Bombus - Henriksberg klubbspelning00:01 Sås feat Carli, Marcus Price & Jexpert - Röda Sten klubbspelning00:15 Laura Marling - Annedalskyrkan klubbspelning00:30 Axwell - Port Du Soleil klubbspelning00:30 Samling - Parken klubbspelning00:30 MRTN STHLM BEAT - Världskulturmuséet klubbspelning00:30 I Blame Coco - Park Lane klubbspelning00:30 Anton Kristiansson m fl - Jazzhuset klubbspelning00:30 Daniel Norgren - Pustervik klubbspelning00:30 Mutamassik - Sticky Fingers klubbspelning01:00 Trash Talk - Henriksberg klubbspelning01:15 Shearwater - Pustervik klubbspelning01:15t UnE-YarDs - Parken klubbspelning01:30 Dada Life - Världskulturmuséet klubbspelning01:30 Kriget - Sticky Fingers klubbspelning01:30 Die Antwoord - Park Lane klubbspelning01:30 EF - Jazzhuset klubbspelning01:45 Christopher Sander med vänner - Annedalskyrkan klubbspelning02:00 Chapel Club - Parken klubbspelning02:00 Promoe & CosmiC aka Freedom Writers - Röda Sten klubbspelning02:15 Mary Anne Hobbs - Park Lane klubbspelning02:30 Bad Hands - Sticky Fingers klubbspelning02:45 Invasionen - Parken klubbspelning03:00 Fake Blood - Världskulturmuséet klubbspelning

klar

Artikellänk är kopierad

Metro
NyheterÅsiktGo!ViralgranskarenMetrojobbMetro Mode

© Copyright 2019 Metro Media House AB. All information på metro.se skyddas av lagen om upphovsrätt. Ange källa Metro vid citering.

metro